שיטת הנקודות מהי?

לא מעט אנשים בחייהם מנסים לא מעט דיאטות על מנת להוריד במשקל. ללא ספק זוהי משימה לא קלה לאור העובדה שבהרבה מקרים בתקופת הדיאטה מוגבלים לאוכל דברים מאוד ספציפיים ויש צורך לוותר על "הנאות" מסוימות שיש לכל אחד וכך, בהרבה מקרים כאשר דווקא מצליחים לרדת במשקל, מגיע הצורך גם לשמור עליו ואז ברוב המקרים מתחילות הבעיות, שכן אי אפשר להמשיך עם דיאטה מסוימת לאורך זמן.

יש לא מעט שיטות לדיאטה, כאשר לדוגמא בעבר היו נהוג לאכול הכל ולספור קלוריות, אולם הבינו מהר שהשיטה הזאת לא מספיק טובה לאור העובדה שאם לא מחשבים את שומן הטראנס אנשים פשוט לא מצליחים לרדת במשקל ואז עברו לשיטה טובה יותר שנקראת שיטת הנקודות. שיטת הנקודות, היא שיטה שבעצם לא נחשבת אפילו לדיאטה אלא לדרך חיים של ממש, שכן ניתן לעבוד באמצעותה לאורך זמן, לרדת במשקל ולאחר מכן לשמור עליו גם לאורך שנים.

השיטה היא מאוד פשוטה ונוחה יחסית. לכל אדם, מוקצב בהתאם למשקלו תקציב מסוים של נקודות, אותו הוא יכול לאכול ביום נתון, כאשר זה כמובן משתנה בהתאם למשקל ולמין (לגברים לרוב יש יותר נקודות לאכול מאשר לנשים), וכן כמובן שכל קבוצות המזון השונות מקבלות נקודות בהתאם למספר הקלוריות ולכמות השומן הרווי שיש בהן וכך, יכול כל אחד לאכול מה שהוא רוצה במהלך היום, כל עוד הוא עומד בתקציב הנקודות שיש לו.

דווקא אנשים שבתחילת התהליך, מקבלים מספר גדול יותר של נקודות וכאשר מתחילים לרדת במשקל מספר הנקודות פוחת, עד אשר מגיעים למשקל היעד ונשארים עם תקציב נקודות יומי וקבוע. השיטה מאפשרת, גם למי "שמתפרע" במשך יום אחד, לחזור לשגרה ביום שלמחרת, בלי יותר מידי רגשות אשם, מתוך הבנה שלפעמים קורה שיש "חטאים" מסוימים, אבל כמובן שזה חלק מהתהליך וצריך לדעת את זה.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן