תחזוקת משאית – כיצד מתחזקים משאית בצורה נכונה

כל כלי רכב, ברגע שהוא עולה על הכביש, ערכו יורד. לא משנה באיזה כלי רכב מדובר, בין אם מדובר בכלי רכב פרטי או עסקי, רכב יוקרתי או פשוט. להבדיל מנכסים אשר יכולים להיות מושבחים עם השנים, הרי שכל ק"מ שאנחנו עושים עם הרכב מפחית מערכו.

אחת כמה וכמה כשמדובר במשאיות. אם אנחנו רוצים להציע משאיות למכירה, עלינו לקחת בחשבון שהערך שלהן ירד באופן לא קטן. הסיבה היא, שלהבדיל מכלי רכב פרטיים, אף אחד לא יקנה משאית אם הוא לא זקוקה לה מסיבות מקצועיות. משאית היא לא כלי רכב שעושים בה שימוש לצורך נסיעות פשוטות ורגילות אלא רק לצורכי עבודה, בין אם מדובר במשאיות שמיועדות לחלוקה, הובלה, משאיות שמיועדות לעבודות בנייה ועוד.

מאחר וכך, הרי שאם אנחנו רוצים להציע משאיות למכירה, עלינו לקחת בחשבון מראש, שכמות הלקוחות הפוטנציאליים שלנו יהיה נמוך והיכולת שלנו להתגמש במחיר או להתמקח עליו, היא מוגבלת. במיוחד כשהיום יש ללקוחות אפשרות לרכוש משאיות בליסינג, בתנאים מועדפים.

אלו סיבות מספיק טובות מדובר לחפש כל דרך לתחזוקה נכונה של המשאיות. בין אם אנחנו בוחרים לעשות זאת בעצמנו ובין אם אנחנו בוחרים לעשות זאת, דרך מוסך מקצועי או קצין רכב. כאן צריך לציין שתי נקודות, ראשית, אם אנחנו חברה, אז מן הסתם, על צי המשאיות שלנו יפקח קצין רכב שיוכל לוודא שהמשאיות הן ברמה גבוהה. שנית, גם אם מדובר ברכב פרטי, אנחנו כמובן צריכים להיות אחראים ולתחזק אותו. אך משאיות הן כלי הרבה יותר מסוכן ולכן זה מהותי לא פחות.

כיצד מתחזקים את המשאית

תחזוקת משאיות מתבצעת באופן שוטף וכן בטיפולים תקופתיים. באופן שוטף זה אומר שעלינו לוודא שהמשאית מקבלת את החומרים שהיא צריכה, מים, שמן, דלק נכון, וכן יש לוודא שכל החלפים נשמרים היטב כמו שצריך. אם משהו מקולקל יש להחליף באופן מידי.

חלק נוסף מהותי בתחזוקת משאית, בפרט משאיות הובלות, זה ניקיון שלהן, מבפנים ומבחוץ. צריך לזכור, שאם מדובר במשאיות עם קבינה מאחוריהן, אם לא ננקה אותה הרי שעם הזמן יופיעו שם דברים שגם אם לא יגרמו נזק למשאית, יהיה לנו הרבה יותר קשה למכור אותה כשהם עליה.

טיפולים תקופתיים, הם טיפולים שכל רכב חייב לעבור, בוודאי משאיות. טסטים, טיפולי עשרת אלפיים וכדומה. אם יש לנו קצין רכב בחברה, אז הוא ידאג לוודא שהמשאית עוברת את כל הטיפולים ומקבלת אישור לעלות על הכביש. צריך לציין שבמקרים מסוימים של משאיות ישנות, ייתכן והמשטרה תדרוש להוריד אותן מהכביש, מחשש שהן מסכנות את שלום הציבור.

אם אנחנו צריכים לעשות את זה לבד, הרי מוטב שנקפיד לעשות זאת במועד הנכון ועל פי ההוראות הנדרשות, אחרת לא נוכל להשתמש ובוודאי לא למכור את המשאית.

כתבות נוספות במגזין:

הפקת דוחות עם Qlik NPrinting

מנהלי השקעות? תארו לעצמכם שהיה ברשותכם כלי רב עוצמה שמאפשר לצפות בנתוני ההשקעות של לקוחותיכם במבנה המתאים לכם, להגיע למסקנות במהירות רבה יותר – וכך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן