איך מכונות שטיפה בלחץ מים לניקוי רכבים פועלות?

אם אתם מעוניינים בפתרון מעולה לניקיון של הרכב שלכם, אפשר שאתם שוקלים לרכוש מכונות שטיפה בלחץ. אין ספק שמדובר על מכונות מעולות, שיש להן יתרון גדול. אין זה מקרי שהמכונות הללו נחשבות כפתרון המוביל והטוב ביותר לניקוי רכבים ביתי, והן נחשבות משלמות מאד. עם זאת, עולה כמובן השאלה, איך בכלל המכונות הללו פועלות? ומדעו השטיפה בלחץ עובדת בצורה טובה יותר משטיפה רגילה? כל ההסברים כאן לפניכם.

כך השטיפה בלחץ עובדת

  • עקרון הלחץ – העיקרון שעליו מכונות שטיפה בלחץ מים מבוססות הוא העיקרון של לחץ מים גבוה יותר. הרעיון הוא שעם כמות זהה של מים, אפשר לנקות משטחים בצורה טובה יותר. אם למשל, לוקחים ליטר מים ושופכים אותו כרגיל, השפעתו תהיה קטנה. אבל אם לוחצים עליו מצד אחד כך שהוא יצא מהר יותר, המים מכים בחוזקה יותר במשטח – וכך מפזרים את הלכלוך. כמובן שהמכונות שפועלות על לחץ, מעפילות לחץ משמעותי מאד על זרם המים, כדי שהסרת הלכלוך תהיה מהירה במיוחד – שהרי רכב הוא מוצר גדול למדי.
  • איך יוצרים את הלחץ? – כדי שלחץ המים של מכונות שטיפה בלחץ מים יהיה משמעותי מאד, אי אפשר להסתפק במנגנון מכאני, ויש בעצם צורך במנוע חזק מאד שייצר את הלחץ הנדרש. יש שתי דרכים להפעיל את המנוע הנ"ל. אפשרות אחת היא על בסיס חיבור חשמלי לתשתיות החשמל המוכרות, והדרך השניה, היא באמצעות חומרי דלק כמו בנזין. היתרון בחומרי הדלק הוא שכך המכונה לא צריכה להיות מחוברת לכלום, והיא ניידת לגמרי. היתרון בחשמל הוא בכך שלכולנו יש תשתית חשמל בסמוך לבית, ועם כבל מאריך אפשר לקבל את הפתרון ההולם.
  • מגוון של צינוריות – שימו לב שלרוב ביחד עם מכונות שטיפה בלחץ מים יגיע גם סט מיוחד של צינוריות לחיבור לקצה של המכונה. החיבור של הקצה יכול להשפיע על סוג הפיזור של המים בהתאם לסוג הרכב שלכם, ולעוצמת הלחץ הסופית שאתם מעוניינים לקבל.

ועכשיו רק נותר לנקות

אחרי שהבנתם כיצד המכונות הללו עובדות, לא נותר לכם אלא לרכוש את המכונה המתאימה – ולהתחיל לנקות את הרכב.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן