מהפכת האנרגיה הירוקה, האם ישראל על המפה?

מהפכת האנרגיה הירוקה צוברת תנופה אדירה בעולם ובכל שנה אנו עדים ליותר ויותר מדינות המגדילות את הפקת החשמל שלהן באמצעים ירוקים וחסכוניים יותר, האם ישראל נמצאת שם גם?

ובכן לפני שנענה לכם על השאלה הזו נקדים ונסביר לכם מהי בכלל אותה אנרגיה ירוקה, מה היא תורמת וכיצד מפיקים אותה.

מהי אנרגיה ירוקה?

ובכן אנרגיה ירוקה משמעותה ייצור חשמל בדרכים שלא מצריכות שריפת דלקים אשר גורמים לאפקט החממה לגדול, בכדי להפיק את האנרגיה הירוקה משתמשים בדרכים טבעיות כגון: קרני השמש, כוחה של הרוח וכוחם של מים זורמים.

  • הפקת חשמל באמצעות קרני שמש- הפקת חשמל באמצעות קרני שמש היא אחד הפיתוחים שאנו הישראלים המצאנו וחברות ישראליות הן המובילות את תחום במחקר ופיתוח בכל העולם, שיטה זו לוכדת את קרני השמש באמצעות קולטים מיוחדים ההופכים את הקרניים האולטרמגנטיים לחשמל.
  • הפקת חשמל באמצעות רוח- פיתוח זה למעשה עושה שימוש בכוחה של הרוח בכדי לסובב טורבינות אשר מייצרות חשמל.
  • הפקת חשמל באמצעות מים זורמים- בשיטה זו עושים שימוש בכוח זרימת המים בכדי לסובב טורבינות ולייצר חשמל ממש כמו השיטה הקודמת של הרוח.

האם ישראל היא שחקנית במפה העולמית של ייצור האנרגיה הירוקה?

ובכן שאלה זו מתחלקת לשתי תשובות כאשר אחת נוגעת בפן של המחקר והפיתוח בעוד השנייה עוסקת בפן הביצוע והפקת החשמל בפועל כאן בארץ והן:

  • תחום המחקר והפיתוח ישראל היא אחת השחקניות המרכזיות והמובילות בעולם בעיקר בתחום ייצור החשמל הסולארי, כאשר ישראל אפילו מארחת כנסים בין לאומיים בתחום האנרגיה הירוקה כמו זה של אילת אילות שעומד להתרחש בדצמבר 2014 ובו עומדים להיות נוכחים כל השמות הגדולים בתחום ואפילו להרצות.
  • יישום הפקת החשמל מאנרגיה סולארית בארץ נמצא עדיים בחיתולים, נכון שיש התקדמות אבל ביחס לפוטנציאל שיש בארץ מבחינת אפקט השמש אנו מנצלים ממש אחוזים קטנים מכך.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן