כיצד ניתן לשמור על חייו של דוד השמש?

בשוק הרחב היום בארץ ישנם סוגים שונים של דודי שמש מיצרנים שונים ומגוונים. מומלץ לבצע סקר שוק וקריאת ביקורות טרם רכישה של דוד שמש, על מנת שההשקעה תהיה לטווח הארוך ככל הניתן. היכנסו למדריך עסקים בתחום דודי שמש באתר b144 ומצאו עסקים נבחרים בכל אזור בארץ לפי מיקום מדויק המלצות ומידע מקיף.

חובה לזכור כי קולטני דודי השמש הם מאד עדינים ויש לעבדו איתם בזהירות רבה. על מנת שנוכל למנוע שבירה של שמשת קולטי השמש, שהיא עדינה מאד, מומלץ לשים מתחת לקולטי השמש בלטות/ אבנים, ובכך נוכל למנוע את שקיעת הקולט בזפת חמה שנוצרת מהדוד. כמו כן, רצוי לקשור את קולט השמש למבנה שעליו הוא עומד או לאחד הקירות או המוטות שלידו, כיוון שבמזג אוויר סוער הוא עלול לעוף על ידי רוחות חזקות.

מבחינת זווית ההצבה, מומלץ להציב את קולטי השמש בין 35-45 מעלות כלפי השמש , לכיוון דרום. במידה וקיימת הצללה במקום בו מוצבים קולטי השמש, מומלץ להגביל את תפוקת החום בהתאם להנחיות של תקן 579 חלק 4.

שמירה על חיי הדוד

דוד שמש אינו חסין לעד. מים חמים בצינורות עלולות לגרום להתגבשות של אבנית בקולט השמש. במקרה זה, יש לפתוח את קולט השמש ולרוקן ממנו את המים. חשוב מאד לשמור על זהירות בזמן ריקון המים מהקולט, שכן, קולטי השמש יכולים להוות סכנה של ממש- בתוך הקולטים המים מגיעים לטמפרטורות של 65 מעלות!

במידה ויש נזילה יש צורך בבדיקה של טכנאי מוסמך. לעיתים מתווסף לנזילה גם ריקבון, ובמצב זה יש להחליף מיידית את קולט השמש.

מספר פעולות שיעזרו לנו לשמור על דוד השמש

 

עם הזמן, קולטי השמש נוטים לצבור עליהם שכבה של אבק אשר פוגעת בתפקודו של דוד השמש. מידי כמה חודשים, יש לעלות אל הגג שבו מוצב הדוד, ולקנות בעזרת מטלית את קולטי השמש. ניגוב מידי תקופה של קלט השמש מומלץ לשמירה על הדוד לטווח ארוך.

כמו כן, באזורים חמים במיוחד,חשוב לדעת כי מומלץ לעלות אל הדוד ולכסות את קולטי החום בסדין על מנת שישמור עליו. קולטי השמש אינם חסינים ולאינם מסוגלים לספוג חום ללא הגבלה, ולכן בימים החמים במיוחד, מומלץ לבצע פעולה זו.

מי שמעוניין בהגנה נוספת, אשר מצריכה גם הוצאה כספית קלה, יכול להתקין מסנן למים. מומלץ להתקין מסנן מים על הצינור הראשי. מסנן זה עוזר בשמירה גם על קולטי השמש וגם על מי השתייה והרחצה.

פעולות כגון פתיחת הקולט לביצוע צביעה ו/או ניקוי מומלץ להשאיר לבעל מקצוע מוסמך ולא להתעסק בעצמיכם בפעולות אלו.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן