אטרקציות חינוכיות לילדים בחופש הגדול

כל הורה מכיר את התקופה הלא פשוטה לקראת סוף הקיץ, בה הסתיימו כבר הקייטנות ובכל זאת נשארו עוד ימים ארוכים שהילדים נמצאים מחוץ למסגרות החינוכיות. אז מגיע הרגע בו צריך להתחיל לחשוב ולתכנן איך מעסיקים את הילדים בימים שנותרו עד לסוף החופש.

את הילדים של היום צריך לשכנע לצאת מהבית. כולם כבר מכירים את התלונות של ההורים על איך שהם דבוקים למסך- של הטלוויזיה, של המחשב, של הסמארטפון או הטאבלט ולא מוכנים לוותר עליו בקלות.

כדי לגרום לילדים של היום להתעניין בפעילות מחוץ לבית, צריך למצוא אטרקציות שימשכו ויסקרנו אותם.

זו גם אחת הסיבות שכל התחום של אטרקציות לילדים מאוד התפתח בשנים האחרונות. הרבה מקומות הבינו את הכוח התיירותי שיש לאטרקציות לילדים שמהוות מוקד משיכה לתיירות פנים בכל רחבי הארץ.

מעבר למקומות קלאסיים ומוכרים אליהם לוקחים את הילדים בקיץ כמו פארקי מים או פארקי שעשועים, יש גם מקומות נוספים שניתן למצוא בהם אטרקציות בעלות ערך מוסף שיתאימו לכל המשפחה.

רעיונות לאטרקציות מיוחדות

סיורים בקיבוצים – הרבה קיבוצים ברחבי הארץ מציעים במהלך הסיור בהם שפע של אטרקציות לילדים שההורים אוהבים במיוחד, כיוון שהן בדרך כלל מספקות גם חוויות חינוכיות מעבר להנאה. מוזיאונים שונים של תולדות היישוב והתנועה הקיבוצית, הפעלות עם בעלי חיים, ביקור במפעלים ובענפי משק שונים, פעילויות במטעים ובפרדסים ועוד. לכל קיבוץ תחום ההתמחות שלו ובכל אחד ניתן למצוא אטרקציות שקשורות אליו.

 

ביקור במוזיאוני ילדים – ברחבי הארץ פזורים לא מעט מוזיאונים מיוחדים לילדים או תערוכות מתחלפות שמיעדות לילדים. מוזיאון המדע, מוזיאון הטבע, תערוכות עפיפונים, מטוסים, לגו, דינוזאורים, רכבות ועוד. במקומות אלו תמיד משלבים בין סיור בתערוכה לבין הפעלות שונות שקשורות לנושא המרכזי ומעשירות את עולמם של הילדים במקביל להנאה שלהם.

 

מרכזי מבקרים – חברות שונות מציעות סיורים במרכז מבקרים שממחיש את עבודתן ומספק לילדים הצצה לתהליכי ייצור שונים- חברת החשמל, חברת תנובה, מקורות ועוד- בכולם ניתן למצוא מרכז מבקרים מפותח ומושקע שאפשר להעביר בו יום של כיף והנאה לכל המשפחה עם פעילויות לילדים והרבה מידע מעשיר.

 

פעילויות איכות הסביבה – המודעות לנושא איכות הסביבה הולכת ועולה משנה לשנה. ניתן למצוא היום לא מעט מקומות שמעבירים סדנאות ופעילויות לילדים בנושא זה- אתרי מחזור, חוות אורגניות ועוד. זו יכולה להיות אופציה נהדרת לבילוי משפחתי שהוא גם חינוכי.

שפע הפעילויות החינוכיות לילדים הוא רב וכל הורה שמחפש דרך להעסיק את ילדיו בחופש הגדול יכול למצוא אפשרויות טובות ובדרך כלל גם לא יקרות, שיחליפו את הרביצה מול המסך והשהייה הבלתי פוסקת בקניונים.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן