5 מטבעות קריפטו שחוו התרסקות מוחלטת

לצד כאלה שמצליחים, יש לא מעט מטבעות קריפטו אשר נכשלים. זה קורה בגלל פרסום גרוע, אבטחה לקויה, התנהגות שאינה אתית וסיבות נוספות.

ביטקוין אמנם מצליח לשרוד גם תקופות קשות, אבל לא כל המטבעות כאלה חזקים.

תכירו חמישה כאלה, שהיו פופולריים בשלב מסוים אך התרסקו לחלוטין.

GetGems

GetGems הושקה עוד בשנת 2014, עם הבטחה להמריץ את תחום המדיה החברתית. הפרויקט הצליח לגייס סכום של 111,000 דולר מתומכים עבור צמיחתו, אולם הקריפטו לא הצליח לצבור תאוצה אמיתית בשום שלב. נכון לעכשיו, כבר ברור לגמרי שמנהליו הם העריכו יתר על המידה את הסיכויים שלהם.

למרות שגט ג'מס עדיין פועלת כפלטפורמה שמתגמלת את המשתמשים שלה בקריפטו על צפייה במודעות מקוונות, רוב היעדים הראשוניים שלה כבר מזמן לא רלבנטיים.

SpaceBIT

מטבע קריפטו זה זכה לפרסום נרחב מאוד בשנת 2014, כמעט יותר מכל מטבע אחר. לצוות מאחורי הקריפטו היו תוכניות שאפתניות, להנגיש מטבעות אלקטרוניים לכל פינות העולם. הם אפילו השיקו ננו-לוויינים, שהיו אמורים לשמש כתשתית תומכת למטבע הקריפטו הגדול שלהם.

למרות שנראה היה שלצוות יש את כל המאפיינים הדרושים ליצירת מטבע קריפטו מוצלח, שום דבר מעולם לא יצא מזה. החדשות על ספייס BIT פשוט הפסיקו להגיע לאחר זמן מה.

PayCoin

ל-Paycoin היה אחד המסעות המפוארים ביותר בעולם מטבעות הקריפטו. מטבע זה הושק על ידי כורים מכובדים, ג'וש גרזה ו-GAW, שהיה להם ידע רב על השוק. למרות התנאים המתאימים להצלחה, השיווק נעשה בצורה מהירה מדי וזה פגע באבטחת המטבע. למרות שפיי קוין צבר שווי שוק מרשים מאוד בשיאו, כאשר רוב ההבטחות של המייסדים לא קוימו – הוא צנח במהרה.

Dogecoin

דוג'קוין הוא מטבע שהחל את דרכו בלי הרבה רעש וצלצולים. למעשה, נראה שהמייסד שלו לא ציפה שיתפוס כל כך הרבה תאוצה. ובכל זאת, המטבע הפך לפופולרי למדי, בעיקר בזכות סוג הגישה החברתית שבה נקט.

תוך זמן קצר, למטבע הקריפטו היה בסיס משתמשים גדול והוקמה בורסה משלו. ההצלחה הייתה למרבה הצער קצרת מועד, כאשר מייסדה לקח החליט בצורה בלתי צפויה לסגור את הבורסה. לאחר קריסת הפלטפורמה והיעלמותה, הסיפור של Dogecoin הגיע לסיומו.

DAO של Ethereum

כישלון הקריפטו של הארגון האוטונומי המבוזר הוא כנראה ההיסטורי ביותר, מכיוון שלאנשים היו ציפיות כה גדולות לגביו. ה-DAO נוצר בשנת 2016 והדהד מיד ברחבי השוק. הרבה אנשים קיוו לפרויקט כזה והשקתו סימנה את שיא החלומות.

למעשה, המטבע הקריפטוגרפי קיבל מיליוני השקעות, בהיקף של 168 מיליון דולר. עם זאת, לא לקח הרבה זמן עד שהפרויקט נפל. הפסד של 50 מיליון דולר, בעקבות פלישה למערכת על ידי תוקף, סימן את תחילת הסוף.

רוצים בכל זאת להשקיע בקריפטו? ביטקוין ממשיך להיות פופולרי וחזק מכל המטבעות.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן