שרי אריסון – 500 עשירי ישראל של מגזין TheMarker

במשך שנים זוהתה אשת העסקים שרי אריסון עם בנק הפועלים וחברת שיכון ובינוי – אך לא עוד. בשנה החולפת היא ביצעה מכירת חיסול של אחזקותיה בישראל: את חלקה בשיכון ובינוי (47%) היא מכרה לאיש העסקים נתי סיידוף עבור 1.1 מיליארד שקל; את חברת ייצור המלח הגדולה בישראל, מלח הארץ, מכרה לקרן פורטיסימו עבור 160 מיליון שקל; ואת חברת תשתיות המים מיה מכרה לקרן ההשקעות הבינלאומית ברידג'פוינט עבור כ־940 מיליון שקל. אריסון גם הצהירה כי יצאה מאחזקותיה בתחום הספנות.

בנוסף מכרה אריסון 4.3% מחלקה בבנק הפועלים, מה שהשאיר אותה עם 15.8% מהבנק. זוהי אחזקתה האחרונה בישראל, ושווייה כ־1.41 מיליארד דולר. לפי הערכות, היא  תנסה למכור גם את חלקה בהפועלים בשנה הקרובה.

במאי הודיעה משטרת ישראל כי היא ממליצה להעמיד לדין את אריסון בחשד למעורבות בהעברת תשלומי שוחד לעובדי ציבור זרים במדינות באפריקה, ובקניה בפרט, על ידי חברת שיכון ובינוי וחברות בנות.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן