למה צריך לבצע גיזום עצים?

גיזום עצים הוא פעולה שיש לבצע בקביעות על מנת שהעץ יתאים לסביבה שלו ולצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר. באמצעות הגיזום ניתן, לדוגמה, להתאים את צורתו של העץ למרחב בו הוא נמצא, ולמנוע צמיחה בכיוונים לא מתאימים שתהווה מטרד, להסיר ענפים יבשים ומתים ולדלל את צמרת העץ כך שתאפשר את חדירתן של קרני השמש. בנוסף, גיזום קבוע של העץ חיוני להבראתו, שומר על חוזקו ומאפשר צמיחה מיטבית.

כיצד מתבצע גיזום העצים?

גיזום העצים בגובה יכול להתבצע באמצעות טיפוס של איש המקצוע על העץ, ובמקרים מסוימים, במידה ויש מקום להציב אותו, גם באמצעות מנוף. ככלל, ישתדל איש המקצוע לבצע את הגיזום באמצעות טיפוס, מכיוון שפעמים רבות כניסה של המנוף לאזור העץ עלול לפגוע בסביבה שלו ולגרום למקום נזק. גיזום באמצעות טיפוס על גזע העץ הוא עדין יותר והנזק שעלול להיגרם לסביבה של העץ הוא מינימלי ביותר. כשיש צורך לבצע עבודות פשוטות ומהירות יחסית, כמו גיזום ענפים בודדים, אוורור צמרת העץ או הסרת עלים יבשים ממנו, וכן כשהגוזם מעוניין לבדוק את מצב העץ, עדיף לטפס על העץ ולא להשתמש במנוף.

הטיפוס על העץ כמובן צריך להיות מאובטח, והגוזם ישתמש ברתמות, חבלים, קשירות מיוחדות וציוד נוסף על מנת לאבטח את עצמו ולבצע את העבודה בדרך המהירה, הנוחה והמקצועית ביותר שאפשרית. גיזום העץ יתבצע לרוב באמצעות מסור שרשרת, מכשיר שדורש מיומנות רבה מאיש המקצוע וניסיון בשימוש בו.

מי מבצע את גיזום העצים?

לצורך גיזום עצים יש לשכור את שירותיו של גוזם עצים מוסמך. גיזום העצים, כאמור, אינו מלאכת גינון פשוטה, כי אם עבודה שדורשת הסמכה, ניסיון בתחום ומיומנויות רבות. תהליך הגיזום דורש איש מקצוע שמכיר את תכונותיהם השונות של סוגי העצים ואת אופן הגדילה שלהם. לגיזום העץ יש חשיבות מכרעת באופן גדילתו וההשפעה שלו על עתיד העץ עשויה להיות חיונית. לגיזום קבוע שנעשה בצורה נכונה יש פוטנציאל לשמר את בריאותו של העץ, ובטווח הרחוק למנוע תרחישים שונים שעלולים להביא לכריתת העץ. מאידך, גיזום עץ שנעשה ברשלנות, שלא על ידי בעל מקצוע מנוסה, עלול לפגוע קשות בתהליכי הגדילה שלו.

היבט נוסף שמחייב את שירותיו של גוזם מקצועי ואחראי הוא ההיבט הבטיחותי. הגוזם מבצע עבודה לא פשוטה תוך טיפוס לגובה, וגוזם מוסמך בעל ניסיון ידאג כמובן לביצוע העבודה המבוקשת באמצעות שימוש בכל אמצעי הבטיחות המקובלים. לכן עליו להכיר את אמצעי הבטיחות וכמובן לדעת להשתמש בהם ובכלים הרצויים בגובה ולדעת לתפעל אותם ולתמרן בגובה. מעבר לבטיחותו של איש המקצוע, שאין ספק שחשיבותה עליונה, חשוב שיידע להקפיד גם על בטיחות הסביבה בה הוא נמצא, החצר בה ממוקם העץ והמבנים באזור, לזהות נקודות תורפה בסביבה זו ולדעת להתמודד איתן.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן