איך לעצב סביבת עבודה טובה יותר לעובדים שלך?

הקשר ההדוק בין חללי עבודה מעוצבים והספק עבודה גבוה. הוכח לא מכבר במחקרים רבים. בין אם מדובר בחברה שמעסיקה עשרות עובדים, בקלניקה פרטית, או משרד בכותלי הבית, כך או כך עיצוב פנים של חלל העבודה עשוי בהחלט להשפיע לטובה על הנעת עובדים ולביא לעלייה רבה בתפוקת העבודה שלהם. מה הם הנקודות שכדאי להפנים בתהליך עיצוב סביבת עבודה עדכנית?

זוכרים את המשרדים הישנים אשר היו מחולקים לתאים קטנים בשם 'קיוביקלס', מחיצות מחיצות בין שורות של עובדים, עטופים קירות לבנים ומוארים בתאורת מנורת ליבון כמו פלורסנט לבנה קרה ומדכאת. ובכן ימים אלו עברו חלפו ומאז גישת העיצוב השתנתה עד מאוד. תודות לתאגידים גדולים כדוגמת חברת גוגל, חברת פיקסר ודומות לה, אשר הציגו הצלחות גדולות בתחום עיצוב סביבת עבודה אידאלית לעובדים ומכאן גם אידאלית לביצועים עסקיים- התפיסה השתנתה. מגמת העיצוב השתנתה ממגמה של חללים סגורים עבור כל עובד למגמה של שטחים פתוחים open space  בהשראה של דירות סטודיו גדולות המתאפיינים בעמדות עבודה פזורות בשילוב נישות המיועדות לרגיעה ומשחקים. הטענה המרכזית לטובת אותו שינוי היא שחלל פתוח מעודד דו שיח, עבודת צוות ומפגשים ספונטניים בין עובדים לצורך סיעור מוחין. כל אינטראקציה כזו שלא הייתה מתקיימת בחלל סגור, היא מבורכת ומעודדת יצירה והתקדמות לעבר המטרות.

שיקולים שיש בעיצוב משרד בייתי:

בעיצוב משרד בייתי, השיקולים המרכזיים לעיצוב חלל העבודה הם שונים לחלוטין. האתגר הגדול בעיצוב סביבת עבודה ביתית הוא ביכולת לייצר חיץ ל'רעשים' וה'הפרעות' של המולת הבית והמשפחה שיסיחו את תשומת הלב משטף העבודה. מחד גיסא סביבת עבודה ביתית היא חמימה ונוחה וכך מייצרת אפשרות והזדמנות לעשייה נינוחה ופרודוקטיבית ומאידך משרד בסביבת הבית מזמין פיתויים להתעסק במטלות הבית, במקום להתמקד בעבודה הנדרשת לקידום העסק. לשם התמודדות עם אתגר זה ניתן להשתמש בלא מעט פתרונות עיצוביים שיהוו מחיצה הולמת כגון שידה כוורת תספרים, עציצים, וילונות ועוד.

היגיינה בסביבת עבודה:

עיצוב השירותים והמטבח הם אולי לא הדבר הראשון לקחת בחשבון במחשבה על עיצוב סביבת עבודה, אך מחקרים רבים מראים שדווקא השקעה בתחום זה תרומה גדולה לרמת העיצוב. התעסקות בנושא סביבת עבודה בריאה נוגע לרווחת העובדים לפני הכל. פתרונות היגיינה הוא תחום רחב הנוגע לפתרונות היגיינה כמו עיצוב השירותים וחדר האוכל, מתקני סבון, ניירות מגבת, מתקנים לייבוש כמו מתקן לייבוש ידיים, דיספנסרים למיניהם ועוד למוצרים אלו קשת פתרונות שאף נועדו לצמצמם עלויות עבור בעל העסק. חברת חוגלה קימברלי, ועוד חברות רבות אחרות מצטיינת במתן פתרונות חדישים בדיוק מסוג זה.

עיצוב סביבת עבודה אקולוגי:

בחירה במוצרים ירוקים ואקולוגיים על פני אלו שהם לא, לטובת עיצוב סביבת העבודה, גם כן מהווה שיקול משמעותי בעיצוב החלל. עם ברכישה של כלים חד פעמיים מתכלים, מגבות נייר ממוחזרות, ומוצרים בעלי תו תקן ירוק שילוב של פחי מחזור במשרד ועוד. כל פינה בחלל העבודה בה ניתן לקדם מהפכה ירוקה שתבוא ליד ביטוי בארגון ועיצוב יכולה לתרום הן למיתוג העסק וכמו כן לתחושת הזיקה של העובדים למקום עבודתם.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן