נשים בעולם העסקים

עולם העסקים הוא מזמן לא מקום המיועד רק לגברים. בכל חברה מוצלחת אפשר למצוא היום ראשי צוותים, מנכ"ליות, ובעלות עסקים. רק על קצה המזלג, הנה מספר נשים שצלחו את הדרך שלהן בעולם העסקים: שרי אריסון, עופרה שטראוס, אפרת פלד ועוד… על פי מחקרים, נשים יותר חריפות בעסקים וזאת בשל מספר סיבות עליהן נפרט בהמשך.

מה עלינו לעשות כדי להצליח בעולם העסקים?

בין אם מדובר בנשים או בגברים, הדרך להצלחה כרוכה בהרבה עליות וירידות, רק אלו שיש להן את היכולת להתמודד עם קשיים בדרך הן אלו שיגיעו לפסגה. כדי שבאמת נכנס לעולם העסקים עם ההכוונה הנכונה, ריכזנו עבורכם מספר עצות לתחילת הדרך.

  • הגדרה – הדבר הכי חשוב הוא לדעת למה נכנסנו לעולם העסקים, שימו לב שרוב נשות העסקים המצליחות משלבות את האידיאולוגיה שלהן בעסק. הגדירו לעצמכן מטרה, ברגע שיש לכן מטרה אסור להוריד את העיניים ממנה. הרבה אנשים יזלזלו בדרך, ברגע שאת מספיק מאמינה בדרך שלך, את תכבשי כל מטרה.
  • התמדה – כל אישה שהצליחה להגשים את כל השאיפות שלה יודעת כמה פעמים היה את הרצון להפסיק, לחזור לשגרה, לעבוד מספר שעות ביום בתור שכירה, להגיע הביתה, ילדים, משפחה וכו'… ברגע שאנחנו ממשיכים, גם כשקשה, תמיד שואפות להשיג עוד דברים, לעבור על המטלות עוד חצי שעה ולא להרים ידיים מהר, אנו נשיג את המטרה אותה הגדרנו לעצמנו.
  • קשרים – כמו כל תחום אחר בארץ שלנו, אתם לא תשיגו את המטרות שלכן רק בזכות חיוך יפה. צריך לדעת לדבר נכון עם אנשים מתאימים לשיתופי פעולה, ליצור קשרים אסטרטגיים ולדעת לעקוץ מתי שצריך. עם כל כמה שאותן נשים מובילות נראות נחמדות על המסך, הן בהחלט חריפות ויודעות לדרוש ולדבר.
  • הכירו את עצמכן – אל תקפצו ישר למים העמוקים, תדעו מה המגבלות שלכן. ברגע שאתן יודעות שיש לכם נושא מסוים שעבורכן הוא קשה, אל תנסו להילחם בו כנגד כל הסיכויים כי זאת המטרה שלנו, חשוב גם לדעת איך לפעול. ברגע שיש משהו שהוא לא התחום שלכן, השתמשו בקשרים אותם יצרתן. וכמובן, מכל מכשול שיש לכן בדרך, תלמדו. אל תסתכלו מהצד על אנשים פותרים לכן את הבעיות, תהיו איתם, תלמדו, וככה פעם הבאה תוכלו לפתור את הבעיה ללא עזרה מהצד.

למה נשים טובות יותר בעסקים?

בניגוד לנו, הנשים, הגברים עובדים בשיטה קצת אחרת. הגברים יהיו יהירים יותר בהחלטות שלהם, ורוב ההצלחות שלהם בנויות על המון כישלונות שהיו בדרך. מותר להיכשל, אין דבר פסול בזה. אך, בקרב נשים, יש פחות כשלונות בדרך להצלחה, אנו חושבות בצורה יותר בריאה, אנו נסקור טוב טוב את המוצר לפני שנקנה אותה ונדע כמובן איך להוזיל עלויות ולשדרג את המוצר שיהיה שונה מהמתחרים. כאשר מדובר בנשים, הראש עובד בצורה יותר יעילה.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן