איך נשות עסקים מחזיקות קריירה ומשפחה ביחד

אין ספק שאחת השאלות שנשים נשאלות הכי הרבה, בכל פעם כשהן מגיעות לראיון עבודה, מתמודדות על תפקיד מסוים, מתמודדות על מכרז או אפילו כשמדובר על שיחות בתוך המשפחה ועם חברים היא, "כיצד תוכלי לשלב, כיצד תוכלי להחזיק קריירה ומשפחה?"

בעיניי רבים שני הדברים מנוגדים, בעיניי רבים זה לא יכול ללכת ביחד. כמובן שאף אחד לא יעז לחשוב לשאול גבר שאלה דומה, כי הרי ברור שהוא יכול לנהל קריירה, שכן האישה אמורה להחזיק את המשפחה. לעומת זאת, זה מאוד טבעי לשאול את האישה האם היא יכולה להחזיק קריירה ומשפחה, ולעלות תהיות האם זה אפשרי, האם היא מסוגלת לעשות את זה והרבה פעמים גם לטעון, שהיא פוגעת במשפחה ופוגעת בעצמה כשהיא בוחרת לשלב בין השניים.

צריך לציין, השאלה הזאת איננה נשאלת רק בחברות מסורתיות ובמגזרים שלכאורה היינו מצפים שהיא תישאל, היא נשאלת גם בחברות ליברליות, או כאלה שנתפסות כליברליות (לפחות בעיניי עצמן) גם במאה ה-21. זה תוצר של חינוך, תודעה, תרבות, תקשורת. זה אומנם משתנה, אבל לאט.

אז כיצד נשים עושות את זה?

אפשר למצוא הסברים מגוונים כיצד נשים מצליחות להחזיק קריירה ומשפחה ביחד. ההסבר הטוב ביותר שנשים נותנות זה שהן פשוט יכולות לעשות את זה. בין אם זה באמצעות תזמונים נכונים, לוח זמנים גמיש, מציאת פתרונות יעילים, עבודה מהבית ועוד. לא מעט נשים מצליחות, אז כנראה שזה עובד.

הסבר אחר, יש חלוקה ברורה ושוויונית בבית. מאחר והגבר מבין שהאישה היא אשת עסקים ויש לה קריירה משלה, ומתוך הבנה שהוא צריך לתרום את חלקו בצורה שווה, אז שניהם נרתמים לכך, ואז אין שום בעיה. אצל הדור הצעיר זה הרבה יותר בולט כמובן.

הסבר נוסף, משתמשים בכל מה שהסביבה יכולה להעניק. בין אם זה משפחתונים, פעוטונים, סבתות וסבים, בייבייסטר, מטפלות, בסופו של דבר, זה עניין של גיל, הרי החל מגיל מסוים זה הופך להיות הרבה פחות בעייתי.

עוד הסבר שניתן לתת זו התאמה. ניסיון להתאים את הקריירה למשפחה או להיפך. דבר יבוא על חשבון דבר אחר, אך באופן סביר.

מדוע נשים בוחרות לעשות את זה?

אין סיבה שלא יעשו את זה. מי שרוצה לפתח קריירה, ליהנות ממנה, להתפתח בה, לא תרצה לוותר על כך ואין סיבה שהיא תעשה את זה. נשים רבות עושות את זה כי הן עצמאיות ולא מוכנות לוותר על העצמאות שלהן, נשים רבות עושות את זה כי הן יודעות שהן מסוגלות ועל כן הן לא מוכנות לוותר על היכולת והסיכוי, ויש הרבה נשים שגם מבקשות להוכיח שהן מסוגלות, לכל מי שסבור שהן לא.

אך בסופו של דבר, הן עושות את זה מאותה סיבה שגברים עושים את זה, בשביל ליהנות מהקריירה שלהן ולהצליח בה.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן