כל האפשרויות להוצאת נסח טאבו

הוצאת נסח טאבו כיום היא הכרח עבור כל מי שרוכשים דירה ומעוניינים לדעת על שם מי רשומה הדירה בטאבו ברשם המקרקעין הממשלתי. דבר זה נועד למנוע הונאות ולוודא כי המוכר הוא אכן בעל הנכס. כמו כן רצוי לדאוג להוציא נסח טאבו מסודר משל עצמכם על הדירה לאחר רכישתה.

כל מי שמחפשים אחר דירה לרכישה וקרובים לביצוע עיסקה שכזאת צריכים להיות מודעים לצורך בנסח טאבו אקטואלי בידיי בעלי הנכס המיועד לרכישה.

מהו נסח טאבו?

נסח טאבו הינו נסח של לשכת רישום מקרקעין המבוסס על סמך גוש וחלקה של הנכס ומאשר מי הוא בעליו של הנכס. במידה ולמוכרים יש נסח טאבו תקין ותקף אז הם רשאים לבצע את המכירה של הדירה ואם אין הדבר כך – חובה עליהם להוציא נסח שכזה ולהראות כי אין לגביו רישום אזהרה של בנקים וכדומה וכי הוא בבעלותם המלאה ואפשרי למכירה. לאחר שתאם רוכשים את הדירה רצוי כי תבצעו העברה כראוי של הטאבו לבעלותכם עם הליך רישום תקין ומסודר.

האם הדבר עולה כסף?

הוצאת נסח טאבו עולה עשרה שקלים באתר משרד המשפטים, כאשר אם בחרתם לבצע זאת באמצעות ספקי שירות באינטרנט או עורך דין, כמובן שתיאלצו לשלם כמה עשרות עד מאות שקלים נוספים עבור השירות עצמו.

מהן האפשרויות להוצאת נסח טאבו?

האפשרויות להוצאת נסח טאבו כיום מגוונות ואלו הן המרכזיות שבהן:

  • הוצאת נסח טאבו באמצעות עורך דין: ניתן לפנות אל עורך דין העוסק במקרקעין על מנת שיוציא עבורנו נסח טאבו על בסיס תעודת זהות ונתוני גוש וחלקה של הנכס. פניה לעו"ד מייקרת את ההליך אך מצד שני מדובר באפשרות הכי רישמית ומוגנת לביצוע התהליך ללא טעויות ועם אחריות של אותו עו"ד.
  • הוצאת נסח טאבו עצמאית: ניתן לגשת ללשכת רישום המקרקעין באזור המגורים ולבקש להוציא נסח טאבו של הנכס על בסיס גוש וחלקה ופרטים שלכם. הדבר דורש זמן ונסיעות והוא האופציה הפחות נוחה למרבית האוכלוסיה.
  • הוצאת נסח טאבו דרך האינטרנט: כיום ישנם לא מעט אתרים המאפשרים לבצע עבורכם את הוצאת נסח הטאבו בצור המהירה ובתשלום און ליין. ממלאים טופס באתר הניבחר, משלמים את האיגרות (כפי שיש לשלם בכל אופן אחר) בתוספת דמי טיפול של האתר ומקבלים בתוך זמן קצר את נסח הטאבו אל האי מייל שלכם.
  • אופציה נוספת דרך האינטרנט היא לבצע את ההליך עצמאית על ידי כניסה לאתר של רישום מקרקעין במשרד המשפטים. ממלאים את הפרטים הדרושים, משלמים את האגרה ומקבלים במהירות את נסח הטאבו למייל שלכם.

הוצאת נסח טאבו אפשרית כאמור במספר דרכים שונות וכדאי לוודא שבחרתם בצורה הנוחה ביותר עבורכם וכי הפרטים יישמשו אתכם לביצוע עיסקת הנדלן בה אתם חושקים.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן