עשרת מקצועות הלימוד המבוקשים ביותר

אין ספק, שצעירים המעוניינים להתחיל את החוויה האקדמית שלהם, לא מעט פעמים עומדים בפני התלבטויות לא פשוטות. כמובן, שהמקצוע אותו הם ילמדו, בסופו של דבר יהיה מעין "סמן דרך" להמשך חייהם: היכן יוכלו לעבוד, כמה הם ישתכרו וכמובן בכלל תמיד עולה השאלה של האם יש עבודה במקצוע אותו הם לומדים, כך שיש לא מעט מחשבה בנושא זה.

מידי שנה, ניתן למנות את מקצועות הלימוד המבוקשים ביותר באקדמיה, וזה פשוט מאוד על ידי פרסום הנתונים של הסטודנטים הלומדים בפקולטות השונות. עם זאת, חשוב לזכור כי מספר הלומדים בפקולטה מסוימת, לא בהכרח יעיד על כך שלאחר מכן ימצאו תעסוקה באותו המקצוע, שכן בהרבה מקרים קשה למצוא עבודה בתחום מסוים.

אז מבדיקות ומנתונים שפורסמו בשנים האחרונות, עולה כי עשרת מקצועות הלימוד המבוקשים ביותר הינם: משפטים, הנדסת חשמל, כלכלה וחשבונאות, מנהל עסקים, תקשורת, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, רפואה, חינוך וכן גם ביולוגיה וכימיה.

ללא ספק מדובר על רשימה ארוכה של מקצועות, עם זאת, לדוגמא במשפטים כיום מדברים על כך שהשוק מוצף, לכן קשה מאוד למצוא התמחות במשרד נחשב וכן גם תנאי ההתמחות הם לא פשוטים וכך גם לאחר מכן, קשה למצוא עבודה בתור עורך הדין מן המניין והמשכורות יכולות להיות מאוד ממוצעות יחסית להשקעה הנדרשת.

לעומת זאת, בתחומים של הנדסה וכלכלה וחשבונאות ניתן להגיד כי לבוגרי מקצועות אלו, יש אופק תעסוקתי רחב יחסית. במיוחד כאשר מדובר על מהנדסי חשמל. כיום, אולי התואר בהנדסת חשמל הוא קשה יחסית, אך למי שמסיים את התואר, יש סיכוי סביר למצוא תעסוקה עם משכורות שמתחילות בסכומים של 10 אלפים ₪ שכמובן עולים עם הזמן. באשר לכלכלה וחשבונאות: ניתן להשתלב בשוק ההון, בבנקים, בחברות ביטוח, חברות פרטיות ועוד.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן