לימוד עריכת דין האם זה בכלל כדאי?

אחד מהמקצועות הנחשקים ביותר כאשר אנשים מתחילים את דרכם באקדמיה זהו המשפטים. כמובן, שלהיות עורך דין גורם לגאווה גדולה (בעיקר להורים) וכן לכך שבסופו של דבר יש עורך דין במשפחה שאפשר להתייעץ עמו במידת הצורך. אם בעבר היה מדובר על מקצוע מכובד שרבות מהאימהות רצו שהילדים שלהם יעסקו בהם, כיום ניתן לשאול את העורכי דין עצמם אם הם היו נותנים לילדים שלהם לעסוק במקצוע ורובם עונים באופן חד משמעי: לא.

אם בעבר, עורך דין היה בעל מקצוע ייחודי, ניתן להגיד שכיום השוק פשוט מוצף בעורכי דין וכל הזמן ניתן לשמוע על רעיונות שונים ומשונים על מנת למנוע את הצפת השוק שיכול להביא למצב ממש שיגרום לזילות המקצוע שאי אפשר כמובן להפחית בערכו. עם זאת, כיום, לאור העובדה שניתן ללמוד משפטים גם במכללות שהרמה שלהם לא גבוהה במיוחד מבחינה אקדמאית, גורמת לכך שלא מעט אנשים ניגשים לבחינות לשכת עורכי הדין ואחוז העוברים הוא דווקא גבוה יחסית.

עם זאת, הבעיות עוד מתחילות בטרם בכלל מתחילים ללמוד למבחנים. בחודשים ספטמבר ומרץ מתחילים רוב בוגרי התואר במשפטים את ההתמחויות שלהם במשרדים השונים. כשנה, לפני ההתמחות כבר מתחילים את סבב הראיונות במשרדים השונים ועל כל משרת מתמחה מתמודדים לפחות 5 מתמחים פוטנציאלים כך, שכבר אז מתחילה בעיית התעסוקה.

ההתמחות עצמה, אינה תקופה קלה בכלל ויש האומרים כי בתקופה זאת פחות לומדים דברים רלוונטיים אל משמשים "ככלבויניקים" לכל דבר ועניין ויש תלונות רבות על תנאי המתמחים. לאחר שעוברים את בחינות הלשכה וכבר נושאים את התואר עו"ד, כבר כמובן שצריך למצוא עבודה. וכאן שוב לא מעט אנשים שהשקיעו כבר לפחות 4.5 שנים מהחיים שלהם נאלצים לכתת רגליהם ממשרד למשרד ולמצוא פרנסה. רבים מהאנשים בוחרים לעזוב את המקצוע ולעשות הסבה למקצועות אחרים. כך, שכיום, בניגוד לעבר לא בטוח כלל שכדאי ללמוד משפטים, ואם בוחרים במקצוע, כדאי לעשות זאת מתוך רצון אמתי ולא רק כי מדובר על מקצוע שנחשב לפחות למכובד.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן