חיזוק האנגלית באמצעות קריאה

אנגלית שפה קשה? לא בטוח…

קיימות דרכים רבות לשיפור השפה האנגלית. על ידי קריאת עיתונים ומגזינים תצליחו לשפר את האנגלית ללא שיעורים פרטיים

אנגלית היא שפה שחייבים לדעת. זוהי השפה המדוברת ביותר בעולם (לא כשפת אם או שפה רשמית, אך היא שפה המדוברת על ידי המספר הרב ביותר של אנשים בעולם), היא משמשת את רוב בני האדם בעולם לתקשורת בסיסית ולצרכי עסקים. החשיבות של ידיעת השפה האנגלית כבר מזמן אינה חדשה וברור לכולם כי היא מהווה חלק בסיסי מהידע הכללי של האדם החי בעולם- הכפר הגלובלי הקטן. על מנת לא להסתפק באנגלית מקרטעת ובסיסית, ישנן דרכים רבות ומגוונות לשיפור ידיעת האנגלית, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות.

איך קריאה של טקסטים באנגלית יכולה לעזור לשיפור ידיעת השפה?

כאמור, שיטות רבות ללימוד שפה. ניתן ללמוד באמצעות שמיעה- האזנה למוזיקה, צפייה בסרטים וכולי, באמצעות שיעורים פרטיים, אך ניתן לעשות זאת בפשטות באמצעות קריאה של מגזינים ועיתונים באנגלית. קריאה של חומר אקטואלי באנגלית היא עדיפה על פני פרוזה כיוון שהיא בדרך כלל באנגלית יותר פשוטה ויותר נגישה. ההבנה עשויה להיות טובה יותר כיוון שבניגוד לפרוזה אין צורך בהבנת ההקשרים ובניתוח הטקסט, אלא הקריאה היא לרוב בנושאים שמדוברים ביום יום באופן רגיל ומוכרים לקורא מקריאה קודמת בעברית. ברוב המקרים, המחיר של מנוי לעיתון או מגזין הוא לא יקר במיוחד ומאפשר לרוב האנשים לעשות זאת.

נוסף לכך, היתרון של קריאה במגזינים ועיתונים מתבטא בכך שאין צורך לפנות זמן מיוחד עבור הקריאה או לחכות שיהיה זמן מיוחד לשבת לקרוא. ניתן לנצל את הזמן הפנוי על ידי הפוגה שלקריאה בעיתון, ממש כמו עם עיתון בעברית. קיימים עיתונים ומגזינים, כדוגמת ג'רוזלם פוסט לייט אשר יכולים לסייע בשיפור האנגלית. העיתון הזה מתאפיין באנגלית פשוטה יחסית, ברמות שונות, המיועד ללימוד השפה באופן עצמאי.

בעיתונים ומגזינים אלה ניתן למצוא מאמרים בנושאים מגוונים אשר מדברים לכל אחד, בין אם מדובר באמת באקטואליה ובפוליטיקה, מדורי אופנה, ספורט, תרבות, טיולים ועוד. קריאה של מגזינים בנושאים הקרובים לקורא היא בדרך כלל יעילה ומסייעת ללימוד השפה יותר משיטות אחרות. לעיתון ג'רוזלם פוסט לייט, למשל, יש יתרון בכך שהמאמרים הכתובים בו מסווגים לפי רמות הקושי של האנגלית, כך שכל אחד יכול למצוא מה לקרוא לפי רמתו.

מלבד זאת, ניתן למצוא מגזינים שונים ובנושאים מגוונים המופיעים גם בשפה האנגלית. ישנם מגזינים ייעודיים ללימוד השפה וישנם מגזינים ששפתם המקורית היא אנגלית. במידה ורמת האנגלית ההתחלתית היא לא גבוהה במיוחד, מומלץ להתמקד במגזין ייעודי ללמידה כיוון שאלו בדרך כלל כוללים גם רשימות מילים מתורגמות והסברים בנושאי הדקדוק.

לסיכום, קריאת אקטואליה באנגלית היא דרך מצוינת לשיפור השפה. בהצלחה!

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן