איומי הסייבר הגדולים ביותר שמרחפים מעל העסק שלכם

יותר ויותר חברות רוכשות ביטוח עסקים עם כיסוי סייבר, מכיוון שהם מבינות שמדובר באיום ממשי ומפחיד. אם אתם חושבים שהעסק שלכם קטן מכדי להיות מטרה, יש לנו חדשות בשבילכם – עסקים קטנים נמצאים בסיכון בדיוק כמו ארגונים גדולים.

ככל שהתקפות הסייבר משתכללות, כך הן הופכות אוטומטיות ומקלות על תוקפים להתמקד במאות ואלפי עסקים קטנים בו זמנית. לרוב, לעסקים כאלה פחות מערכי הגנה, פחות מודעות לאיום ופחות זמן ומשאבים להשקיע בנושא.

זה הופך אותם למטרה קלה ומשתלמת מאוד עבור האקרים. לכן, אתם צריכים להכיר את התקפות הסייבר הנפוצות ביותר.

התקפות פישינג

תוקפים מעמידים פנים שהם אנשי קשר מהימנים, ושולחים מסרים במייל או אמצעים אחרים. המטרה? לפתות משתמשים ללחוץ על קישורים זדוניים, להוריד קבצים זדוניים או להעניק גישה למידע רגיש.

התקפות פישינג השתכללו מאוד בשנים האחרונות, הן אמינות מאוד ומפילות הרבה אנשים בפח. האתגר המרכזי: קשה מאוד להילחם בהתקפות אלה, כי הן מתמקדות בחולשה של בני אדם ולא של טכנולוגיה. עם זאת, כמובן שיש דרכים להגן על עצמכם מפניהם.

תוכנות זדוניות

יש הרבה סוגים של תוכנות כאלה, כמו סוסים טרויאניים וסוגים שונים של וירוסים. בעיקרון, מדובר על קוד שהאקרים כותבים במטרה לקבל גישה לרשתות, לגנוב נתונים או להרוס נתונים במחשבים. תוכנה זדונית מגיעה בדרך כלל מהורדות מאתרים לא מאובטחים, מהודעות דואר זבל או מהתחברות למכונות או מכשירים נגועים.

התקפות אלו מזיקות במיוחד לעסקים קטנים מכיוון שהן עלולות לשתק מכשירים, מה שדורש תיקונים יקרים או החלפת ציוד. הם יכולים גם לתת לתוקפים דלת אחורית לגישה לנתונים, מה שעלול לסכן לקוחות ועובדים.

תוכנות כופר

איום זה פוגע באלפי עסקים מדי שנה, ונעשה נפוץ יותר ככל שהזמן עובר, הרבה בגלל שזו אחת ההתקפות הרווחיות ביותר. תוכנת כופר גורמת להצפנת נתוני החברה, כך שלא תוכלו להשתמש בהם או לגשת אליהם. תוקפים עושים את זה, בשביל שלאחר מכן יוכלו לבקש תשלום כופר כדי לפתוח את הנתונים.

זה משאיר לעסקים בחירה קשה – לשלם את הכופר ולהפסיד סכומי כסף עצומים, או לשתק את השירותים שלהם בגלל אובדן נתונים.

שימו לב: 71% ממתקפות כופר מכוונות לעסקים קטנים.

סיסמאות חלשות

איום גדול נוסף העומד בפני עסקים קטנים הוא עובדים, אשר משתמשים בסיסמאות חלשות או קלות לניחוש. חברות רבות משתמשות בשירותים מבוססי ענן, הדורשים חשבונות שונים. שירותים אלה יכולים להכיל לעתים קרובות נתונים רגישים ומידע פיננסי.

שימוש בסיסמאות חלשות, או באותן סיסמאות עבור מספר חשבונות, עלול לחשוף את הנתונים לגניבות.

סיכום

יש מגוון איומי סייבר שעומדים בפני עסקים קטנים בימינו. הדרך הטובה ביותר להגן על עצמכם מפני איומים אלו, היא להחזיק מערך מקיף של כלי אבטחה, לוודא כי יש לכם ביטוח לעסק עם כיסוי סייבר ולהדריך את העובדים בנושא.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן