מתח הרוצח השקט

מידי שנה אנחנו שומעים על לא מעט אנשים שנפטרים בפתאומיות מהתקפי לב, משבץ ואף גם ממחלות ממשוכות וקשות כדוגמת סרטן. יש האומרים, כי אחד הגורמים העיקריים לגרימת מחלות אלו זהו פשוט מתח (או סטרס באנגלית) שפשוט מקנן בתוך הגוף תקופות ארוכות והוא ממש כרוצח שקט יכול יום אחד להתפרץ ולגרום לאותם מחלות שתוארו.

כך, שמתח שהוא לא מטופל כראוי ניתן להגיד שהינו הרסני כלפי הגוף, לכן חשוב מאוד לטפל בו בהקדם האפשרי ולא לחכות שחלילה משהו יקרה. יש דרכים רבות לטפל במתח, בין אם מדובר על מתח שהינו מתמשך או אם מדובר גם על מתח שהוא נקודתי ולרוב קל יותר לפתור אותו.

ראשית, אם מדובר על מתח נקודתי, שהוא תמיד יכול להיות טבעי ובריא, ניתן לפתור באמצעות תרגילי נשימה, באמצעות תכשירי הרגעה טבעיים שונים כדוגמת רסקיו, או אף תה פסיפלורה שידוע כתה מרגיע. אולם יש מקרים בהם המתח והדאגה הם מתמשכים ואז כבר נזקקים לטפל בבעיה בצורה אחרת לחלוטין.

חשוב לדעת, לאלו שרצים לרופאים לקחת כדורי הרגעה לבעיית המתח, אלו כדורים שמומלץ לקחת בטווח הזמן הקצר, אולם בטווח הזמן הארוך, ראשית כדי ללכת לטיפול פסיכולוגי התנהגותי, לנסות להבין מהיכן מגיע המתח ומהם הדברים שיכולים להפחית אותו. יש לא מעט פעולות מרגיעות יום יומיות אותן ניתן לנקוט על מנת להפחית את המתח ולחיות עמו בשלום בלי שהוא יגרום לנזקים בלתי הפיכים.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן