מה זו פגיעת חרדה?

בלא מעט מקרים בחודש האחרון במסגרת מבצע "צוק איתן" אנחנו שומעים בחדשות כי במידה ויש פצועים יש כמה נפגעי חרדה. לכאורה, נשמע כאילו מדובר על אנשים שנפגעו קל, שכן הפגיעה היא נפשית ולא פיזית, אולם פגיעת חרדה היא כלל לא קלה ועשויה ללוות אנשים במשך זמן רב אם לא מטפלים בהם באופן מהיר וכמובן גם באופן נכון.

חרדה באופן כללי הינה תגובה טבעית של הגוף למצבי סכנה שדווקא מסייעת להתמודד עם אותם מצבים- אלו מנגנונים קדומים שהופעלו על ידי האדם הקדמון נניח במקרה בו הוא יצא לצוד ופגש בחיית פרא. החרדה גורמת לאדם להיות ערני יותר, להיות דרוך יותר ולנהוג נכון באותם מצבי סכנה.

במקרה לדוגמא של נפילת רקטה בסמוך למקום שבו נמצא האדם, מדובר על אירוע טראומטי ללא ספק שיכול להפעיל את כל מנגנוני החרדה הרלוונטיים שעשויים לכלול בין היתר: דפיקות לב, רעידות, קוצר נשימה, בחילות ועוד. במקרה ואכן מדובר על נפילת רקטה לדוגמא, במקביל לצוות מד"א, מתלווים תמיד גם נציגים של השירות הפסיכולוגי ומוענק להם טיפול ראשוני בשטח ואם יש צורך מפנים אותם לבית חולים להמשך טיפול (לרוב פשוט מדובר על שימוש בתרופות מרגיעות ושחרור מהיר).

חשוב לציין, שגם לאחר הטיפול הראשוני, במידה וממשיכים סימני החרדה, הגורמים הרלונטיים יכולים להחליט על טיפול פסיכולוגי ואף על טיפול תרופתי בהתאם ואף ניתן להגיש במקרים מסוימים תביעה לנכות נפשית מהביטוח הלאומי.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן