טבעוני זה באמת יותר בריא?

בשנים האחרונות, הטבעונות הפכה להיות טרנד של ממש ואנשים רבים שהיו קרינבורים ("אוכלי בשר כפייתיים" בשפה העממית) מוצאים את עצמם בצד השני של המתרס כאשר הם מוותרים על בשר וכן גם על כל דבר שבפועל מגיע מהחי כדוגמת: ביצים, דגים, חלב. טבעונות היא בפועל השקפת עולם שנובעת מ-2 סיבות עיקריות: הסיבה המוסרית והסיבה הבריאותית.

אלו שהינם טבעונים מסיבות מוסריות, מתייחסים בכך לניצול של בעלי החיים ולעובדה שאין לפגוע באף בעל חיים או לגרום לו סבל כלשהו על מנת להתקיים, שכן הטבע מספק את כל הצרכים שדרושים לאדם. טבעונים עם השקפות מוסריות טוענים לרוב כי גם אין לעשות כל שימוש במוצרים אותם מייצרים מבעלי חיים בין אם זה על ידי המתתם או שלצורך ייצור המוצרים מגדלים אותם בתנאים קשים.

כאשר מדובר על טבעונים מסיבות בריאותיות, אלו פשוט חושבים שסוג התזונה הזאת הינה פשוט בריאה יותר. אולם, מחקרים שונים הוכיחו אחרת. אומנם, טבעונות אכן מסייעת במניעת מחלות כדוגמת התקפי לב, לחץ דם וכדומה, אולם טבעונים נוטים לסבול ממחסור בוטימין בי 12, סידן אבץ ועוד.

פרט לכך, מבחינת תוחלת חיים, הוכח דווקא שתוחלת החיים של טבעונים אינה שונה מזאת בהרבה של אוכלי בשר, זאת לעומת צמחונים או אוכלי דגים לדוגמא. אומנם טבעונים פחות לוקים בהתקפי לב, אך יכולים לחלות במחלות אחרות. כך בסופו של דבר, שלהיות טבעוני זה לא בהכרח בריא יותר ב-100%.

כתבות נוספות במגזין:

הפקת דוחות עם Qlik NPrinting

מנהלי השקעות? תארו לעצמכם שהיה ברשותכם כלי רב עוצמה שמאפשר לצפות בנתוני ההשקעות של לקוחותיכם במבנה המתאים לכם, להגיע למסקנות במהירות רבה יותר – וכך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן