כל מה שאתם צריכים לדעת על מנדפים

במטבחים רבים, שבהם יש פעילות רבה לאורך שעות רוב היום (וגם הערב והלילה לעתים), חובה להתקין מנדפים, לפי החוק שנקבע בישראל. למעשה, החוק קובע כי כל מטבח ציבורי חייב בכך. לענייננו, מטבח ציבורי הוא מטבח שיש במסעדות, בתי מלון, בתי קפה, וכל עסק או ארגון אשר מגיש מזון לכמות גדולה של אנשים (גם חדר אוכל בצבא או במקום עבודה לצורך העניין – הוא מטבח ציבורי לכל דבר ועניין). אולם, מדוע בעצם חשוב להתקין את המנדפים במטבחים הללו? ומה היתרונות שלהם באופן כללי? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על פעילות המנדפים.

 

על הפעילות, היתרונות, ועוד

  • מדוע חובה להתקין מנדף? – החובה בהתקנת מנדפים היא קודם כל, משום שיש צורך לפלוט החוצה את כל העשן בצורה מסודרת. במטבחים ציבוריים, כאשר עובדים עם תנורים ועם אש, באופן טבעי יוצאים אדים ויוצא עשן. אלמלא המנדף, כל העשן והאדים היו יוצאים החוצה דרך החדרים עצמם – וזה כמובן היה פגוע באיכות החיים של כל הנגועים בדבר. אולם מעבר לכך, המנדפים חשובים, משום שהם עוזרים גם לסנן את העשן. התקנה של המנדפים היא בעל חשיבות עצומה שלא תתואר לאיכות הסביבה – בפעולתו, המנדף עוזר לסנן חלקים רעילים שונים, ועוצר אותם בתוכו. כך יוצא העשן מהמנדף כשהוא כבר מסונן, ופחות מזיק לסביבה. בצורה כזו שומרים על הבטיחות, על איכות הסיבה, ועל איכות החיים.
  • חוסך באנרגיה במקום – להתקנה של מנדפים במטבחים, יש יתרון חשוב מאד גם למקום עצמו, בעיקר בכל מה שנוגע לחיסכון באנרגיה. מדוע? יש לזכור כי האדים השונים מוציאים חום רב, והופכים את השהות במטבח, ובכלל בשאר החדרים לפחות נסבלת – משום שנעשה חם מאד. באופן טבעי, אתם עושים שימוש במערכות מיזוג וקירור כדי להתמודד עם מצב זה. ברגע שעובדים עם מנדף, הרי שבאופן מידי, נעשה פחות חם. זה אומר שאפשר לעבוד עם מערכות חימום בטמפרטורה גבוהה יותר, ועם עוצמה נמוכה יותר. כך בעצם, כאשר אתם תקבלו את חשבון החשמל בסוף החודש – אתם תראו שהוא נמוך יותר, ושהצלחתם לחסוך בצריכה.
  • מונע התפשטות של ריחות – עוד יתרון חשוב בהתקנה של מנדפים, הוא שהם עוזרים למנוע את ההתפשטות של ריחות בעייתיים ולא נעימים. יש לזכור כי ביחד עם האדים והעשן מגיעים כל מיני ריחות שלא נרצה שכל האזור יריח מהם – על אחת כמה וכמה במטבחים ציבוריים שאמורים לשרת סועדים. מכן, המנדף עוזר להעלים את הריחו תהללו, ולשמור על סביבה נעימה במיוחד.

פתרון שהוא גם כדאי ומשתלם

אם כן, מעבר לחובה החוקית בהתקנת המנדף, אנו למדים שיש כל כך הבה יתרונות נוספים להתקנה שלו! זה לא מפתיע לגלות שישראל נחשבת כבר למובילה בתחום ברחבי העולם כולו – משום שכאן השכילו גם בעלי העסקים לאמץ פתרון זה במהירות, כפתרון מוביל לניהול נכון של המטבח.

כתבות נוספות במגזין:

חיסכון

חיסכון? מדריך לסוגי חיסכונות

מדריך לסוגי החיסכונות הפיננסים הנפוצים בבואנו לחסוך כסף לטווח הארוך, אנו ניצבים בפני מגוון רחב של אפשרויות ואפיקי חיסכון. אבל מה הם בעצם סוגי החיסכונות

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

כל היתרונות של קפסולות נספרסו

הדעות לגבי קפסולות קפה חלוקות. יש כאלה להם הכי חשוב להכין קפה בצורה נוחה ומהירה, בעוד אחרים מאמינים שגם הקפסולה הכי איכותית לא יכולה להשתוות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן